Життя федераціїПравила спортивного лову риби на фідер

Модератор: President

Відповісти
Аватар користувача

Автор цієї теми
Павло
Акула
Повідомлень: 718
З нами з: 04 квітня 2009 12:13
Звідки: з України
Контактна інформація:

Правила спортивного лову риби на фідер

Повідомлення Павло »

Затверджую:
25 травня 2010 р.
Президент ФРСУ
Терещук А.В.



Правила спортивного лову риби на фідер

Основні визначення.
Лов риби на фідер – лов риби з використанням спеціалізованих вудлищ в котрих гнучкі елементи конструкції вудлища працюють у якості індикатора покльовки. Будь які інші механічні, звукові та електронні сигналізатори заборонені.
Вудлище для лову риби на фідер повинно бути довжиною не більше 17 англійських футів (518 см), бути обладнаним пропускними кільцями та котушкою.
Обвантаження. Лов риби на фідер здійснюється з використанням годівничок будь-якої конструкції або без них. У будь-якому випадку для обвантаження повинні використовуватись тягарці, котрі надають всій оснастці негативної плавучості.
Спортивний лов риби на фідер – змагання в особистому та командному заліку, метою яких є визначення переможців, призерів та номінантів.
Спортсмен-рибалка – учасник змагань зі спортивного лову риби на фідер.
Команда – сукупність спортсменів-рибалок, тренерів та помічників, котра представляє регіон (місто, клуб тощо) та має свою назву, котра не співпадає ні з однією назвою інших команд – учасниць змагань.
Тренер – особа, котра здійснює координуючі функції в команді спортсменів-рибалок та має певні права (див. далі).
Помічник – особа, котра надає допомогу команді спортсменів-рибалок.
Суддя – офіційний представник, котрий здійснює контроль за дотриманням Правил та має ряд повноважень (див. далі).
Зона змагань – ділянка берега, в котрій проводяться змагання. У випадку, коли проводяться змагання команд, кількість зон повинна дорівнювати кількості членів в кожній команді. Зони нумеруються латинськими буквами А, В, С тощо, причому зона А є найнижчою за течією. Між зонами можуть бути вільні ділянки берега, в середині зон такі розриви влаштовуються тільки за умови наявності серйозних природних перешкод, котрі унеможливлюють лов у даному місці.
Сектор – ділянка берега в котрій знаходиться спортсмен зі своїм устаткуванням та обладнанням для здійснення спортивного лову риби та ділянка акваторії, обмежена перпендикулярами від границь сектора у напрямку протилежного берега. Кількість секторів у зоні повинна відповідати кількості команд, що приймають участь у змаганнях.
Правила змагань – документ, затверджений республіканською або регіональною Федерацією риболовного спорту в котрому перераховані обмеження щодо способу ловлі та санкції у випадку їх порушень. Складається державною мовою, є обов’язковим для ознайомлення всіма спортсменами та членами команд а також суддями.
Положення про змагання – документ, котрий розробляють організатори змагань. Подається всім спортсменам для ознайомлення. Складається державною мовою. В Положенні визначається статус змагань, порядок реєстрації та допуску спортсменів на змагання, вказується розмір стартового внеску та спосіб його сплати, перераховуються персонально суддівська колегія та подається інша необхідна інформація..
Регламент змагань – документ, в котрому вказаний погодинний графік змагань, зокрема час входу в зону змагань, час старту та фінішу тощо.

Дії спортсмена до початку змагань
1. Для прийняття участі в змагання зі спортивного лову риби на фідер спортсмен повинен:
1.1. зареєструватись учасником змагань у складі команди
1.2. надати в оргкомітет змагань необхідну інформацією про себе (перелік запитань формують організатори змагань)
1.3. прибути на місце змагань у встановлені строки та ознайомитись з офіційними документами (Правила, Положення, Регламент)
1.4. прийняти участь в обов’язковому тренуванні, якщо такі передбачені Регламентом змагань.
1.5. сплатити стартовий внесок та зареєструватись безпосередньо на місці змагань
1.6. здати до суддівської колегії свою залікову книжку, направлення від клубу (регіональної Федерації) та медичну довідку про право приймати участь у змаганнях за станом здоров’я
2. Спортсмен має право
2.1.. отримати з загальнодоступних джерел всю інформацію про змагання, зокрема час та місце проведення, умови щодо прийняття участі тощо
2.2. приймати участь у відбірних турах (якщо такі передбачені)
2.3. ознайомитись з акваторією змагань, розташуванням секторів
2.4. висловити претензії до організаторів у тому випадку, якщо деякі сектори не відповідають вимогам проведення змагань
Дії спортсменів до старту
3. До старту змагань проводяться наступні процедури:
3.1. офіційне відкриття змагань
3.2. підняття національного прапора (національних прапорів)
3.3. виконання Державного Гімну (Державних Гімнів)
3.4. представлення суддівської колегії
3.5. жеребкування
3.6. вхід в сектор
Відсутність спортсменів команди на будь-якому з перерахованих етапів служить підставою для винесення попередження.
4. Дії спортсмена-рибалки в секторі до старту змагань.
4.1. до сигналу Головного судді, котрий дозволяє входити в сектори, спортсмен може перемістити все необхідне йому устаткування та обладнання у сектор, котрий дістався йому в ході жеребкування. Підготовку в секторі можна починати тільки після сигналу «вхід в зону».
4.2. для переміщення обладнання у сектор спортсмен може скористатись допомогою іншого спортсмена, тренера або помічника команди.
4.3. після сигналу «вхід в зону», в ході підготовки у секторі спортсмен має право:
4.3.1. готувати прикорму
4.3.2. проводити вимірювання глибини дна у своєму секторі
4.3.3. складати вудлища для лову
4.3.4. встановлювати платформу (ящик, стільчик, крісло) та додаткове устаткування
4.3.5. визначати границі сектора з сусідами
4.4. у випадку непогодження з сусідами меж сектора лову спортсмен повинен звернутись до лінійного судді про допомогу і лінійний суддя визначить межі сектора та надасть спортсменам орієнтири на протилежному березі, котрими вони повинні будуть керуватись у ході лову під час змагань.
4.5. якщо спортсмен не згоден з рішення лінійного судді щодо меж сектора, він має право особисто або через тренера запросити Головного суддя змагань для вирішення цієї проблеми. Рішення Головного судді є остаточним та може бути оскаржене тільки після фінішу етапу змагань шляхом поданням офіційного протесту від команди
4.6. у ході підготовки спортсмен повинен надати право контролю загальної кількості прикорму та окремих його складових (тваринного компоненту тощо) суддями у термін, визначений у Регламенті змагань але не раніше, ніж через 30 хвилин після входу в зону змагань і не пізніше, ніж за 30 хвилин до старту етапу
4.7. після контролю суддями прикорму та його компонентів спортсмен повинен винести з сектора всі матеріали, котрі можуть ним бути використані у ході змагань у якості прикорму.
4.8. контролю підлягає також наживка – її загальна кількість та відповідність Правилам
4.9. спортсмен, котрий у встановлений строк не надав суддям можливості контрою прикорму та насадки (наживки) отримує стягнення у вигляді попередження
4.10. час підготовки у секторі визначається організаторами та вказується у Регламенті але повинен бути не менше двох годин
4.11. у секторі спортсмен повинен дотримуватись тиші та не заважати своїми діями іншим спортсменам.

Заліковий час
5.1. Заліковим вважається час від старту до фінішу.
5.2. В заліковий час спортсмен здійснює лов риби в межах свого сектору, використовуючи одне вудлище з одним гачком. Дозволяється змінювати вудлище на запасні довільну кількість разів. Якщо спортсмен залишає сектор, то він це повинен робити з дозволу судді. Забороняється здійснювати лов риби у сусідніх секторах, прикормлювати та закидати за межами свого сектору а також розташовувати вудлище чи устаткування за межами сектору. На момент старту передні ніжки платформи (стільця тощо) повинні знаходитись на суходолі. В ході залікового часу переміщення платформи (тощо) дозволено тільки у бік берега.
5.3. Про початок залікового часу сповіщає сигнал Головного судді змагань, котрий дублюється в інших зонах лінійними суддями. Сигнал про фініш також дублюється лінійними суддями. До заліку приймається вся риба, виловлена дозволеним методам у межах сектора спортсмена протягом залікового часу. Випадково забагнена риба приймається до заліку. Навмисне багріння риби заборонене. Риба, взята у підсак чи в руку після фінішного сигналу до заліку не приймається. До зважування риба повинна утримуватись у просторих сажах діаметром не менше 50 см та довжиною не менше 3 метри.
5.4. Також до заліку не приймаються види риб, що занесені до Червоної Книги України (осетрові, лососеві, річкова мінога тощо). У випадку, якщо спортсмен впіймає риби вище перелічених видів, він повинен негайно таку рибу випустити.
5.5. Тривалість етапу на змаганнях повинна складати 6 годин. У разі довготривалих несприятливих погодних умов етап може бути достроково. В цьому випадку етап вважається таким, що відбувся, якщо заліковий час склав не менше 50% (три години).

Прикорм, наживка та насадка
6.1. За час змагань спортсмен має право використати не більше 17 (сімнадцяти) літрів прикорму та не більше 2 (двох) літрів живих тваринних компонентів прикорму. При цьому кількість кормового мотиля не повинна перевищувати 1 (один) літр. Кількість насадкового мотиля не повинна перевищувати 100 мл. Насадковий мотиль не входить у 2 літри тваринного компоненту.
6.2 Контроль кількості прикорму та живого тваринного компоненту здійснюється суддівською бригадою згідно п. 4.6. Для контролю спортсмен повинен надати прикорм у стандартному мірному відрі з позначками, вільним від тваринних компонентів. У разі відсутності у спортсмена мірного посуду, суддівська бригада має право пересипати приготований прикорм у мірний посуд. Тваринні компоненти для контролю подаються у стандартній сертифікованій мірній тарі. Прикорм до контролю суддями подається зволоженим, протягом лову спортсмен може проводити до зволоження прикорму з використанням пульверизатору. Користуватись ситом для розбивання прикорму після контролю суддями заборонено.
6.3. Наживкою вважається будь які предмети тваринного походження, котрі спортсмен розміщує на гачку. Насадкою вважаються предмети рослинного походження.
6.4. Під час лову спортсмен повинен розміщувати наживку та насадку безпосередньо на гачку. Використання монтажів, при яких будь-які предмети розташовуються біля гачка, а не безпосередньо на ньому заборонені.
6.5. У якості наживки чи насадки спортсмен має право використовувати тільки продукти природного походження. Будь які продукти штучного (синтетичного, неприродного) походження заборонені.
6.6. Заборонено використання у якості наживки риби чи її частин а також ікри риби і земноводних та яєць мурах.

Знаки та сигнали
7.1. Під час змагань Головний суддя подає, а лінійні судді дублюють наступні сигнали:
7.1.1. «вхід в зону» – дозволяє спортсменам перемістити обладнання та устаткування в зону та почати підготовку
7.1.2. «старт» – дозволяє починати прикормлювання та лов риби
7.1.3. «тривога» – сигнал подається у випадку настання несприятливих погодних умов (гроза, шторм, шквал) підчас залікового часу, котрі загрожують здоров’ю спортсменів. При поданні цього сигналу спортсмен повинен негайно вийняти оснастку з води, привести вудлища (у тому числі і запасні) у горизонтальне положення та залишити межі сектора
7.1.4. «відбій тривоги» – сигнал подається після сигналу «тривога», якщо погодні умови змінились на сприятливі, а заліковий час ще не вичерпано. За цим сигналом спортсмен може повернутись у сектор і приготуватись до лову. Через 5 хвилин після сигналу «відбій тривоги» подається сигнал «старт», після якого можна ловити рибу.
7.1.5. «фініш» - за цим сигналом спортсмен повинен вийняти оснастку з води та припинити лов риби. Залишати межі сектора заборонено. Можна починати демонтаж устаткування та складання вудлищ
7.2. Сигнали подаються Головним суддею стартовим пістолетом або ракетою і дублюються лінійними суддями голосом. Всі сигнали подаються одинарним пострілом (ракетою) і тільки сигнал «тривога» та «відбій тривоги» передається двома пострілами (двома ракетами).
7.3. Сигнали обов’язкові для виконання спортсменами та членами команд. У разі невиконання сигналу спортсменом він відлягає стягненню у вигляді попередження.

Протести, стягнення
8.1. Спортсмен-рибалка має право опротестувати дії (або бездіяльність) суддів та їх рішення.
8.2. У час від входу в зону і до фінішу протест від імені спортсмена-рибалки може подати тренер команди.
8.3. Протест подається у письмовій формі та повинен бути розглянутим суддівською колегією до оголошення остаточних результатів змагань
8.4. Рішення суддівської колегії є остаточним та оскарженню не підлягає.
8.5. У разі порушення Правил спортсменом-рибалкою суддя має право накласти на нього стягнення у вигляді попередження.
8.6. Повторне попередження тягне за собою дискваліфікацію спортсмена до кінця змагань.
8.7. Дискваліфікований спортсмен не може бути замінений запасним до початку жеребкування наступного етапу змагань.
8.8 Всі відомості про стягнення подаються до суддівської колегії у письмовому вигляді і заносяться до залікової книжки спортсмена суддею-секретарем.

Зважування
9.1. Після подання сигналу «фініш» спортсмен залишається у секторі до зважування.
9.2. Зважування проводиться Головним суддею змагань або особою, котрій він передасть повноваження з цієї процедури у присутності судді-секретаря, котрий заносить результати зважування безпосередньо у протокол.
9.3. Зважування проводиться вагами з точністю не нижче 5 грамів «наскрізним» методом, тобто зважування улову всіх спортсменів проводиться одними вагами.
9.4. Риба з садка на зважування подається спортсменом тільки після дозволу судді.
9.5. Після зважування улов повертається у водойму за виключення тих особин, котрі не мають шансів на виживання.

Підведення підсумків
10.1. Підведення підсумків проводяться у особистому та командному заліках.
10.2. Розташування спортсменів у підсумковому протоколі визначається сумою балів за два етапи змагань, причому, чим нижча сума балів, тим вище місце спортсмена. Балами за кожний етап змагань є місце спортсмена, яке він посів у своїй зоні за підсумками кожного етапу. У разі рівності балів спортсменів (команд) береться до уваги загальна вага улову.
10.3. Спортсмен (або декілька спортсменів), котрий не подав на зважування жодної риби, отримує кількість балів, котрі дорівнюють кількості спортсменів у зоні плюс один.
10.4 У разі рівності ваги улову двох або більше спортсменів у зоні їх бали обчислюються як середнє арифметичне від місць, котрі вони могли б посідати, якби розташовувались у підсумковому протоколі один за одним. Тобто: 4 спортсмени показали однакову вагу, з якою вони могли зайняти 4-те місце. Таким чином, спортсмени претендують на 4-5-6-7 місця і кожен з них отримує по 4+5+6+7/4=5,5 балів. Спортсмен з наступною вагою улова займає 8-ме місце в підсумковому протоколі.

Права та обов’язки суддів
11.1. Суддівство на змаганнях зі спортивного лову риби на фідер здійснюється суддівською бригадою у складі Головного судді змагань, судді секретаря та лінійних суддів.
11.2. Головний суддя змагань має такі обов’язки
11.2.1. подає всі сигнали щодо ходу змагань,
11.2.2. вирішує питання, пов’язані з перебігом змагань,
11.2.3 особисто проводить зважування улову або доручає це лінійному судді.
11.2.4. приймає до розгляду протести спортсменів та команд,
11.2.5. головує суддівською колегією під час розгляду цих протестів та виголошує рішення щодо них.
11.2.6. підписує Протокол змагань та всі записи у залікових книжках спортсменів.
11.3. Суддя-секретар:
11.3.1 веде реєстрацію спортсменів та команд,
11.3.2. слідкує за ознайомленням з Положенням та Регламентом,
11.3.3. збирає залікові книжки спортсменів та суддів та робить в них записи про участь в змаганнях, досягнення та стягнення.
11.3.4. веде протокол засідання суддівської колегії щодо розгляду протестів.
11.4. Лінійні судді розташовуються безпосередньо у зонах змагань. Кількість лінійних суддів визначається з пропорції 1 суддя на 10 спортсменів. У разі складної берегової лінії, що утруднює суддівський контроль над діями спортсменів кількість лінійних суддів може бути більшою
11.5. Лінійні судді повинні:
11.5.1. дублювати всі сигнали Головного судді голосом,
11.5.2. вирішувати питання, котрі виникають в ході проведення лову риби
11.5.3. у встановлений Регламентом час провести контроль тваринної складової прикормки
11.5.4. суворо стежити за дотриманням спортсменами Правил та Регламенту
11.5.5. виносити попередження та інші стягнення у випадку порушення Правил
11.5.6. досконально знати Правила та інші документи по проведенню змагань
11.5.7. мати залікову книжку та посвідчення судді з риболовного спорту
11.5.8. до початку змагань здати залікову книжку судді-секретарю
11.6. Весь склад суддівської колегії заслуговує не повагу та беззастережний авторитет у спілкуванні зі спортсменами. Будь-які рішення суддів не обговорюються і можуть бути оскаржені тільки шляхом поданням офіційного протесту. Непокора судді, незалежно від його рангу та посади, розцінюється як порушення Правил та карається попередженням.

Права та обов’язки тренерів та помічників
12.1. В склад команди на змаганнях по ловлі риби на фідер входять спортсмени-рибалки (4 чоловіки, запасні спортсмени (не більше 1 на команду), тренер та помічники (не більше двох). У разі відсутності тренера, його обов’язки виконує капітан команди.
12.2. Тренер, запасний та помічники мають право входити до сектору лову спортсменів своєї команди, давати їм усні поради та вказівки. Одночасно в секторі спортсмена може знаходитись тільки один представник команди.
12.3. Тренер подає завку про персональний склад команди не пізніше, ніж за годину до початку жеребкування кожного туру. Якщо заявка не подана у названий час, то склад команди вважається таким, який був у попередньому турі або у попередній заявці (перед початком жеребкування першого туру).
12.4. Тренер має право подавати протест на дії суперників а також на дії/бездіяльнісь суддів. Тренер має право бути присутнім на засіданні суддівської колегії при розгляді протестів, поданих від його команди.
12.5. Тренер має право бути присутнім при зважуванні у всіх секторах.
12.6. Якщо тренер порушує Правила та не підкоряється усним вимогам суддів, то він дискваліфікується і повинен покинути зону змагань.
12.7. Тренер, запасний та помічники мають право надавати спортсменові допомогу у переміщенні його устаткування до сектору лову але не пізніше сигналу «вхід в зону» а також у зворотному переміщенню обладнання.
12.8. Тренер, запасний та помічники мають право передавати через лінійного суддю у сектор спортсмена своєї команди харчові продукти та безалкогольні напої.
12.9. З дозволу судді та за згоди спортсмена у секторі можуть знаходитись представники преси.

Розробив Дубина А. М.

Sport_Fider_Rules_2010_05_25.doc
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача

Автор цієї теми
Павло
Акула
Повідомлень: 718
З нами з: 04 квітня 2009 12:13
Звідки: з України
Контактна інформація:

Re: Правила спортивного лову риби на фідер

Повідомлення Павло »

Нещодавно ФІПС прийняла правила>>>
Погано що на англійському. Вчора конвентував "pdf" в Wordовський файл, перевів Прагмою.
Зараз обробляю переведений текст (правда текст перевів на російську).
Аватар користувача

Автор цієї теми
Павло
Акула
Повідомлень: 718
З нами з: 04 квітня 2009 12:13
Звідки: з України
Контактна інформація:

Re: Правила спортивного лову риби на фідер

Повідомлення Павло »

"ФІПСовські" правила. Переклад власний :oops:
Reglement-Feeder.docx
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Відповісти

Повернутись до “Життя федерації”