Охорона рибних ресурсів та навколишнього середовищаБракон`єри

Модератори: BOBR, President

Аватар користувача

DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Бракон`єри

Повідомлення DRAKULKA »

Дикий випадок у ніч з суботи на неділю трапився біля села Муравище Ківерцівського району. Удосвіта місцеві жителі почули, як хтось стріляє неподалік лісового урочища. Єгер ДП «МГ «Звірівське» Олександр Перхалюк одразу ж повідомив про це керівництво. Разом із громадськими активістами він вирушив до місця, де пролунав постріл. Ще тільки розвиднялося, на полі була роса, тож природолюби одразу завважили слід квадроцикла, а там і вбиту самку оленя плямистого. Її ноги були зв’язані собачим повідком. Про це повідомляюють у прес-службі Волинського лісництва.

– При огляді місця злочину, ми виявили сліди квадроцикла, – розповідає єгер. – Браконьєри намагались забрати здобич. З чого ми зробили висновок, що незабаром слід чекати іншого транспорту. Вирішили перекрити усі під’їзні шляхи. Невдовзі з’явилася підвода з двома чоловіками. За 80 метрів від туші олениці вони вкосили трави і рушили у бік олениці, проїхали за метр від неї, а тоді несподівано понеслися у бік села Муравище.

Лісоохоронці наздогнали їх аж на шосейці, представилися і спробували вияснити причину їх появи о такій ранній порі за стільки кілометрів від домівки в одному метрі від місця, де скоєно браконьєрство. Мешканці Сокирич, які їхали підводою (батько із дорослим сином) на це зреагували чомусь вкрай агресивно. Один вхопився за вила, інший за металеву трубу і хто зна, чим би все скінчилося, якби один із лісоохоронців не дістав травматичного пістолета і не зробив попереджувального пострілу угору. Тим часом на місце події підоспіли оперативники із райвідділу міліції. Вони й установлять, хто ж насправді застрелив оленицю.

Саму ж самку відвезли до Ківерцівської ветлікарні. При розтині виявили вже сформований ембріон оленятка, який за день-два мав з’явитися на світ. Було встановлено, що оленицю застрелили з нарізної зброї, куля влучила під передню лопатку, а вилетіла через шию.

– Будь-яке полювання зараз заборонене, а в нічний час – і поготів, – каже головний спеціаліст відділу охорони і захисту лісу та мисливського господарства ВОУЛМГ Руслан Люшук. – Життя ж самки забрали у час, коли вона мала отелитися, порушивши тим самим усі писані і неписані правила, закони та норми моралі.
Аватар користувача

DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Бракон`єри

Повідомлення DRAKULKA »

На волинському озері Сірче, що є ландшафтним заказником місцевого значення затримали мешканця села Добре Камінь–Каширського району під час здійснення лову водних живих ресурсів промисловими знаряддями.

Незаконні знаряддя лову риби вилучили, рибу в кількості 190 екземплярів передали до Хотешівської лікарні, матеріали справи направили до суду.

Камінь–Каширський районний суд Волинської області постановив визнати винним громадянина у вчиненні адміністративного правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу, що становить 374 грн., а також стягнути на користь бюджету Добренської сільської ради Камінь–Каширського району збитки завдані державі за незаконний вилов водних живих ресурсів в сумі 27405 гривень.

Не бажаючи відшкодовувати державі шкоду, порушник подав апеляційну скаргу.

Проте 22 червня 2015 року апеляційний суд Волинської області постановив залишити скаргу без задоволення.

Наразі матеріали справи передані у виконавчій службі для примусового виконання судового рішення.
Аватар користувача

Alegator
Судак
Повідомлень: 288
З нами з: 16 лютого 2009 12:47
Контактна інформація:

Re: Бракон`єри

Повідомлення Alegator »

...от коли тому дибілу (інакше я таких людей не називаю) вдарить по карману вилов риби незаконним способом, от тоді він і буде обходити такі знаряддя стороною. Єдине що тут розчаровує, то те, що взяли рядового сільпуха, яких там через одного таким способом ловлять. От якби взяли якогось прокурора, суддю чи іншого чиновника, яких на жаль також вистачає і які також незаконно ловлять і в масштабах набагато більших, от тоді можна було сказати РЕСПЕКТ!!! хоча...за те що починають хоч щось робити і за те велика ПОДЯКА!!!
Аватар користувача

DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Бракон`єри

Повідомлення DRAKULKA »

В темну пору доби, на озері Велике згоранське, працівниками Волиньрибоохорони затримані жителі с. Сильне, Любомльського р-ну., Олександр та Богдан, які здійснювали незаконний лов риби та раків, забороненими знаряддями лову - остями з дерев’яного човна, за допомогою підсвічування електричним ліхтарем.

В результаті незаконного лову водних біоресурсів вищезазначені громадяни спіймали 2 екземпляра щуки, та 30 раків, загальною вагою 3,5 кг., чим завдали збитків на суму 2554 грн.

Нагадуємо, що в управлінні рибоохорони функціонує цілодобова телефонна «гаряча лінія» (0332) 24-35-77, 067-360-78-40. Якщо ви стали свідком факту браконьєрства просимо повідомити Волиньрибоохорону за вказаними номерами.
Аватар користувача

Вітус
Вугор
Повідомлень: 542
З нами з: 10 листопада 2009 13:08
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк

Re: Бракон`єри

Повідомлення Вітус »

DRAKULKA писав:які здійснювали незаконний лов риби та раків, остями з дерев’яного човна, за допомогою підсвічування електричним ліхтарем.

спіймали 2 щуки, та 30 раків, загальною вагою 3,5 кг.,

Нагадуємо, що в управлінні рибоохорони функціонує цілодобова телефонна «гаряча лінія» (0332) 24-35-77, 067-360-78-40. Якщо ви стали свідком факту браконьєрства просимо повідомити Волиньрибоохорону за вказаними номерами.
Віталік, я ні в якому разі не виправдовую "содєянного"...але...шкода, заподіяна виловом 2 (!) щук і пари раків - це мізер по відношенню до водойми, тим більше грошовий еквівалент відповідальності надзвичайно буде відчутним для винуватців...Часом і на спіннінг в кілька разів можна перевищити норму(якщо з кльовом попре))), а от у перших 2-х коментах дописувачів до цієї статті http://www.volynpost.com/news/59708-per ... yty-vzymku справді криється одна з реальних проблем браконьєрства...
Аватар користувача

DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Бракон`єри

Повідомлення DRAKULKA »

Я не знаю жодного випадку щоб когось оштрафували за перевищення норм вилову на вудку. Якщо ловиш чесно на гачок - то ніхто і перевіряти не буде. Тут більше справа в тому, що полювали з острогою та на фару.
А щодо штрафу за "два карасіка", то і тут на форумі і на воді від рибалок постійно доводиться чути що ті кляті водолази плавають попід самими ногами та вибивають усю рибу. Чому ж не здаєте своїх ворогів? Коли доведеться заплатити штраф за два карасіка, а потім побачиш як підвох висуне мішок риби і спокійно закине в багажник - мабуть аж бігом набереш номер Рибоохорони.
Аватар користувача

Вітус
Вугор
Повідомлень: 542
З нами з: 10 листопада 2009 13:08
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк

Re: Бракон`єри

Повідомлення Вітус »

А до чого "здаєш"-"нездаєш"?...якщо в інспекції хватило натхнення, сил, терпіння і засобів вистежити двох нещасних з двома щуками та ще й вночі і у якійсь "Тьмутаракані", то де боротьба з підвохами?
Аватар користувача

DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Бракон`єри

Повідомлення DRAKULKA »

Можливо тому що заказник Згоранські озера є заповідною територією загальнодержавного значення.
А можливо просто тому що хата рибінспектора (хоча зараз уже мабуть інший) стоїть на самому березі озера, вночі човен з фарою тільки сліпий не побачить. Про добування великої кількості раків вночі перед морозами в селі кожен знає, тому й спостерігають. Ласий шматок там якраз раки, а щуки і лини - це так, в прилові, коли потрапляє в промінь прожектора то бьють остями. Тож якраз про рибалку, спортивну, як хоббі, чи відпочинок мова не йдеться, чисте браконьєрство з метою наживи.
Аватар користувача

vadik2121
Щука
Повідомлень: 301
З нами з: 21 березня 2010 22:35
Справжнє ім'я: Вадим
Звідки: Луцьк

Re: Бракон`єри

Повідомлення vadik2121 »

Реальний випадок.Тільки факти без домислів.
На хрінницькому водосховищі браки ловили сітками серед дня не ховаючись.
Після дзвінка в рибінспекцію,хвилин за п"ять "рибаки"зібрали манатки і пропали...
З повагою!
Аватар користувача

Bichunya
Амур
Повідомлень: 99
З нами з: 20 лютого 2009 16:37
Справжнє ім'я: Володимир

Re: Бракон`єри

Повідомлення Bichunya »

Телеканал "ТРОФЕЙ" в рейді на бракош на Волині.


luks:
Відповісти

Повернутись до “Охорона рибних ресурсів та навколишнього середовища”